מרזבים לבניין

המגמה העולמית של נטישת המרחב הכפרי ומעבר למגורים בסביבה עירונית מעצימה את הצורך בבנייה רוויה בשטחי המגורים המצומצמים שקיימים בערים.

ומשכך נבנים עוד ועוד בתים בבנייה לגובה המאכלסים דיירים רבים תחת גג אחד בשטח מצומצם.

חיים משותפים כאלו, של אנשים רבים בשטח קטן מחייבים ניהול הרכוש המשותף בתבונה ובשום שכל.

המרחב המשותף בבניני דירות כאלו כולל את חדרי המדרגות המעליות, חדר האשפה, גינות, חניות, וגג הבניין.

מעקב ותשומת לב נדרשים לתחזוקת התשתיות בבתים משותפים, שאלו- למרות שינם נראות תחזוקה ותיקון שלהם עלול להיות יקר במצב של כשל רציני.

אחת מאלו היא מערכת הניקוז של הגגות וגם המרזבים לבניין , האוספת את מי הגשמים מגגות הבית המשותף ומתעלת אותם למפלס הרחוב או למערכת הניקוז העירונית.

מערכת זו כוללת את הנקזים הנמצאים על גגות הבניין המשותף ומחוברים למערכת האיטום, אליהם מתחברים צינורות ורטיקליים בתוך שלד הבית ובקירות. מוצא הצינורות על הקרקע לרוב אופקי על מנת להרחיק את המים מקירות המבנה, או שמתחבר למערכת ניקוז המובילה את המים לגינה סמוכה ולמערכת ניקוז העירונית.

תחזוקה מונעת הכוללת שמירה על גג נקי מחפצים של דיירים בבניין, ומניעת כניסת לכלוך לתוך הנקזים בגג המבנה, מצמצמת אפשרות לסתימת המערכת וחדירת מים לדירות לאורך תוואי הצינורות.

אורנים מרזבים מציעה מגוון רחב של מרזבים המתאימים לבניין משותף. והתקנת מרזבים בבניין.

התקשרו אלינו 1-800-295-296 ונשמח לעמוד לרשותכם.

תיקון מרזבים בבתים משותפים

פעולות שיפוצים ובנייה בדירות בבניין עשויה לגרום לכשל במערכת ולחדירת מים במקומות שונים, לדוגמא- כניסת חומרי בנייה לתוך הצינורות, קידוח בקירות ופגיעה בצינורות.

לרוב התקלה מתגלה לאחר זמן שבו המים חודרים לאט לתוך קירות הדירה ומתחיל להתפתח עובש המעיד על רטיבות.

במקרה של נזילה מתוך צינור המרזב ניתן ליישם פתרונות שונים הכוללים החדרת צינור קטן יותר לתוך הקיים או שפיכת חומר איטום נוזלי "לסגירת" החור.

בחירה בפתרונות מעין אלו מונעת לרב מרצון לצמצם את עלויות התיקון ולא לפגוע במראה החיצוני של הבניין המשותף, אולם אלו אינם מומלצים ואינם פותרים את הבעיה.

בעבר צינורות מרזב עובדו בפח מגולוון או מפלסטיק בצבע אפור שאינם משתלבים עם חזיתו החיצונית של הבית והיוו פגם אסטטי. כיום ניתן להשיג חומרים יפים יותר.

אורנים מרזבים מייבאת ומשווקת מרזבים וצינורות מאלומיניום, חומר שאינו מחליד ומיועד להולכת מים. מבחר של צבעים, בעיקר בהירים מאפשרים לבחור בפתרון שאינו בולט ומשתלב עם חזיתו של הבניין המשותף.

מאמר זה מבוסס על יידע וניסיון רב שנצבר מביקורים רבים בבניני דירות ברחבי הארץ, בהם ניצפו כשלים שונים במערכות הניקוז והמרזבים של הבית.

דילוג לתוכן