מניעת סתימות במרזב

מרזב, כמו מערכות אחרות בבית- דורש תחזוקה מינימלית

אם הבית מוצל ע"י עצים – המרזב אוסף לתוכו עלים שאינן מאפשרים למים להתנקז בצורה חופשית.
ניתן לבצע נקיון פעם בשנה בסוף הסתיו, ולמנוע את הבעיות המתעוררות לאחר מכן. או לעשות בדיקות קצרות ולראות האם יש צורך לנקות את המרזב. גם בדיקה קצרה לפני תקופת הגשמים ולאחריה יכולה למנוע את רוב הבעיות. ניקוי פעם בשנה יבטיח עמידות גבוהה ומניעת נזקים למרזב ונזקי רטיבות בהתאם. בדיקה קלה – 2 עד 3 פעמים בשנה (גם אם תעיפו מבט קצר מבחוץ) וניקיון פעם בשנה. אם תבצעו תחזוקה באופן הזה לא תבזבזו הרבה זמן על תיקונים או ניקוי לאחר הצטברות של כמה שנים של לכלוך.

מנעו סתימות במרזב

כיום יש אביזרים שונים אשר אינם מאפשרים ללכלוך להיכנס למרזבים ומצמצמים את דרישות התחזוקה שלהם. למשל אביזרים אשר חוסמים כניסה של עלים ואבנים. כמובן גם אותם יש צורך לנקות, אך זה בחלט קל יותר כאשר הכל מצטבר בנקודות ספציפיות. אביזרים נוספים יכולים להקל על ניקיון, התייעצו איתנו על המלצות או בדקו בחנויות אינטרנטיות או חנויות תחזוקה מקומיות.

מה עושים נגד עלים במרזב?

לבתים הסובלים מנשירת עלים על הגג אנו מספקים רשת הגנה מאלומיניום לתעלת המרזב, אשר מונחת בהתאמה למבנה המרזב ומאפשרת למים להתנקז בתוכו בצורה חופשית.

קיימת אפשרות לעיצוב מרזב בחתך מיוחד האוסף את המים בחזיתו, (ולא מלמעלה!) ומשאיר את העלים ליפול מבחוץ.

ציפורים המקננות על הגג למרות שאנו משוכנעים שהן יושבות בתוך המרזב – בונות את קיניהם בחלל הגג מתחת לרעפים, ואינן סותמות אותו, המרזב משמש להן רק כקרש קפיצה החוצה. אם אין השגחה ותחזוקה של המרזבים לאורך תקופה ארוכה, עלולים להיווצר סדקים, חורים או חלודה. אנחנו מציעים שירות תיקון מרזבים בנוסף להתקנה, כדי שתוכלו להימנע מרכישות מיותרות ותוכלו להסתפק בתיקון מקומי ובדיקה שהכל תקין.

דילוג לתוכן