מדוע חשוב לנקז מי גשמים?

החשיבות של ניקוז מי הגשמים

הארץ המובטחת, מה לעשות, ממוקמת במזרח התיכון, וגשם יש רק כמה חודשים בשנה, אולם גם מופע אחד של גשם חזק ולא צפוי יכול לחולל נזקים משמעותיים.
באירופה- גם במדינות שאינן מבוססות כלכלית ניתן ראות בכל גג רעפים מרזבים אם בתוך הערים ובאזורים כפריים. הסיבה העיקרית לאי התקנת מרזבים בישראל הינה מודעות נמוכה.

למרות שתקופת הגשמים בישראל היא קצרה, גם במהלך נסיעה קצרה ניתן לראות אינספור נזקים חיצוניים בבתים ובניינים, נזקי רטיבות וגשם. תיקון נזקים עולים יותר מהתקנת מרזב או מערכת ניקוז, בעיקר כאשר מזניחים את הבעיה ונותנים למצב להתדרדר ולהחמיר. הפתרון פשוט וקל, התחזוקה פשוטה וזולה ותמנעו כך מרוב הבעיות שנוצרות עקב מי גשמים.

אילו בעיות יכולים לגרום המים?

מי גשמים אוספים איתם לכלוך ואבק המצטבר לאורך חודשי הקיץ לעבר קירות הבית והחלונות. כאשר אין ניקוז הלכלוך שמצטבר יכול לגרום לריחות לא נעימים, בעיות בריאותיות לאנשים אלרגים ובעיות יתושים, אם המים מצטברים במקום ולא מתאדים. הלכלוך יכול לגרום לכתמים בצבע ולפגוע בניראות הבניין.

הצטברות של מים לאורך יסודות המבנה יכולה לגרום לשקיעה נקודתית וסדקים במבנה. בוודאי ראיתם מספר מבנים ישנים עם סדקים, חלקים שלמים של הבניין משחירים עקב נזקי מים וסימני שקיעה של בסיס הבניין. בבתים ישנים ובניינים אשר נבנו על פי תקנים ישנים המערכות ניקוז והמרזבים לא נמצאים כלל, או לא מתוחזקים. מים יכולים לגרום לסדקים בקירות ונזילות לדירות מגורים או משרדים.

גשם לא צפוי היורד למרפסת יכול להציף את הבית האם ניקוז המרפסת סתום או אם אינו קיים. 

פתרון פשוט

לכן גם אם אתם לא שמים לכך לב, ברוב הבתים הפרטיים וגם בבניינים ומשרדים, ישנם מרזבים. אנו דואגים להתאמה של החומר ממנו עשוי המרזב, הסוג והצבע בהתאם לצרכי הלקוח ולידע המקצועי שלנו. בנוסף להתקנת המרזבים אנו מציעים גם תיקון מרזבים, פתרון מומלץ (חבל להחליף את כל המערכת כאשר מדובר בבעיה נקודתית.) התקנה נכונה של מרזב יכולה להקל על תחזוקה ולהפחית סיכוי לבעיות מכל סוג. 

דילוג לתוכן